Ремонт кухні: 7 типових помилок
Рекомендації
1. Непродуманий кухонний трикутник або його відсутність
Головне правило кухонного трикутника: сумарна відстань між об'єктами, яка використовується під час готування – "мийка, холодильник, плита" або більшою кількістю об'єктів – має становити від 3 до 6 метрів.
2. Непрактичний матеріал для стільниці
Стільниця - найвразливіше місце на кухні. Її зовнішній вигляд, міцність і довговічність залежать від обраного матеріалу. Варто віддати перевагу акриловому або кварцовому каменю:
· стійкі до впливу вологи;
· мають високу міцність і зносостійкість;
· прості у догляді.
3. Висота стільниці
Щоб прорахувати оптимальну висоту, встаньте, випряміть спину і зігніть руки в ліктях під прямим кутом. Робоча поверхня стільниці повинна бути на 3-4 см нижче ліктя. Фахівці визначили, що висота стільниці кухні в залежності від зросту варіює в наступних діапазонах:
• 75-82 см при зрості 152-158 см;
• 86-92 см при зрості 160-178 см;
• 95-100 см при зрості понад 180 см.
Фартух більше від інших відчуває на собі всі наслідки готування, він повинен легко і добре відмиватися. Тому краще його оформити одним суцільним полотном. Оптимальний варіант – знову ж таки, акриловий або кварцовий камінь, які при установці утворюють монолітний, безшовний фартух.
5. Занадто вузькі проходи
Рекомендована ширина проходів між кухонними модулями – 100-120 см. Інакше будь-які пересування кухнею і процеси приготування їжі будуть некомфортними.
6. Мийка під кутовою шафою
Дуже незручно мити посуд, впираючись головою в шафу або пірнаючи під неї. Вихід із ситуації - радіусна, увігнута шафа або перенесення навісних меблів над мийкою в інше місце.
7. Розміщення і непродумана кількість розеток
Крім підключення холодильника, кавоварки та інших приладів у зоні готування, встановіть 2 розетки біля столу або підвіконня і ще 2 – у будь-якому іншому місці. Нижній край розетки повинен знаходиться над стільницею на відстані 5 см або трохи вище.