Як виготовляють штучний камінь акрил
Огляди
Винайдений у 1968 році американськими вченими, акриловий камінь широко увійшов у масовий вжиток як замінник дерева і його похідних у меблевій промисловості при виготовленні стільниць та інших предметів інтер'єру.
Акриловий камінь цінують як його виробники, так і споживачі: перші за відносно малу собівартість і простоту виробництва, другі – за надзвичайно привабливі властивості цього матеріалу.
Склад акрилового каменю. Основні інгредієнти
Основу матеріалу складають акрилові смоли, пігментні речовини та наповнювач.
Тригідрат алюмінію (гідроксид алюмінію) – порошок білого кольору, який використовується у якості наповнювача при виробництві акрилового каменю.
Другий базовий інгредієнт – метилметакрилат. Це масляниста рідина, яка, власне, і представляє акрилову складову.
Тригідрат алюмінію і метилметакрилат у сукупності дають 98% складу акрилового каменю. Решта 2% припадають на добавки, які відповідають за колір і декор (забарвлення) готових плит – це пігменти, дрібні частинки натурального каменю, дзеркала тощо.
Найдорожчим компонентом у складі акрилового каменю є метилметакрилат, від якого залежить і якість, і властивості готового матеріалу. Метилметакрилат (акрилові смоли) забезпечує можливість надавати каменю різні форми (термоформінг), нагріваючи його до температури 150-200 °C.
Другий компонент, тригідрат алюмінію, виготовляється з білої глини і широко використовується у стоматології для пломбування зубів. Цей факт свідчить про абсолютну нешкідливість порошку тригідрат алюмінію.
Промислове виробництво акрилового каменю
Акриловий камінь випускається у плитах на заводських автоматизованих виробничих лініях.
Порошок тригідрату алюмінію просівають і змішують з метилметакрилатом. Потужні міксери ретельно перемішують ці компоненти, до яких у кінці замісу додаються фарбувальні пігменти. У результаті виходить однорідна маса, що має консистенцію рідкого тіста.
Отримана сира суміш поступово виливається на конвеєрну стрічку формувальних ліній і вирівнюється.
Після затвердіння листи миють, калібрують, полірують і ріжуть на плити заданих розмірів.
Лицьова відполірована поверхня плит покривається захисною транспортувальною плівкою.
На заводах великих виробників автоматизована система виробництва зводить вплив людського фактору до мінімуму, що забезпечує низький відсоток браку.
Для високої якості кінцевого продукту в цехах створюється штучний мікроклімат з фіксованою температурою.