Виготовлення стільниць зі штучного каменю

Рекомендації

Стільниці зі штучного каменю, акрилового та кварцового, відповідають найвищим вимогам і щодо практичності, і з точки зору естетичності.


Щоб виготовити стільницю зі штучного каменю, потрібно 10-20 днів, в залежності від складності та розмірів виробу. Це трудомісткий процес, який вимагає точного дотримання технології, використання спеціального обладнання та роботи кваліфікованих майстрів.

Підготовчий етап: вибір і розрахунки

Перш за все, потрібно вибрати камінь, який буде гармонійно вписуватися в інтер'єр, і промалювувати форму стільниці. Якщо стільниця замовляється для кухні або ванної кімнати, то слід подумати про форму та розмір раковин. Раковини, вбудовані у стільницю, найчастіше роблять зі штучного каменю чи нержавійки. Для ванної кімнати оптимальним варіантом є раковина з штучного каменю.


Розміри стільниці для попереднього прорахунку вартості можна зняти самостійно. Потім майстер зніме точні мірки та обговорить найдрібніші деталі – форму крайок і бортика, форму та розмір раковини й інші нюанси. Після цього буде сформована остаточна вартість робіт.

Виробництво: крок за кроком

Процес виготовлення стільниці зі штучного каменю можна розбити на кілька етапів. При цьому технології роботи з кварцовим і акриловим каменем трохи відрізняються.

Виготовлення кварцових стільниць

 1. Перший крок – це нарізка з плит заготовок. Заготовки слід робити з невеликими припусками.


 2. Далі виконується підклейка торців смужками з каменю. Смужки клеються знизу стільниці по розмічених лініях так, щоб стільниця точно лягла на тумбу.


 3. Стільниця з підклеєними торцями підрізається під потрібні розміри, і слідом за цим профілюється і полірується крайка.


 4. На цьому етапі у стільниці вирізують отвори під варильну поверхню, мийку. Якщо вбудовується мийка зі штучного каменю, то її монтують у цеху. Як правило, застосовується монтаж знизу під стільницю. Мийки з нержавіючої сталі вбудовуються на місці установки стільниці. Їх можна монтувати врівень або зверху на стільницю.


 5. Виготовляється пристінковий бортик. Для робочої поверхні у кухні та стільниці для ванної кімнати це необхідний аксесуар, який закриває щілину між стільницею та стіною. Бортик може бути будь-якої висоти, але його рекомендується робити не дуже низьким (не нижче 12 мм). Для кварцової стільниці пристінковий бортик роблять накладними.


 6. Стільниця готова до установки. Її відвозять замовнику, встановлюють на тумбу, монтують бортик, варильну поверхню і мийку (якщо вона не зі штучного каменю і вже не вбудована у стільницю на виробництві).

Виготовлення стільниць з акрилового каменю

 1. Виготовлення акрилової, як і кварцової, стільниці починається з нарізання заготовок.


 2. На другому кроці виконується вклеювання торців. Акрилові стільниці, завдяки термоформувальності акрилового каменю, можуть мати округлі форми кутів. Для таких моделей відповідні фрагменти торців нагрівають у печі, а потім за допомогою направляючих надають їм необхідний вигин і підклеюють знизу до стільниці. Після вистигання, камінь приймає потрібну форму.


 3. Наступний крок – підготовка місць стиків стільниці та елементів внутрішнього конструктиву.


 4. Прийшов час зробити основу. Цей етап присутній тільки при виготовленні стільниці з акрилового каменю. Основу для акрилової стільниці рекомендується робити з вологостійкої фанери. Використовувати деревні плити ДСП і МДФ небажано, оскільки вони деформуються під впливом вологи. Для простих прямокутних стільниць можна робити суцільну основу, для стільниць складних форм – у вигляді решітки. Після вклеювання онови нижня частина стільниці шпаклюється і покривається фарбою.


 5. На наступному етапі виконується профілювання торців і полірування кромки.


 6. Після полірування поверхні, у стільниці вирізують необхідні отвори для вбудовування мийки та варильної поверхні. Якщо це передбачено проектом, у стільницю монтується мийка зі штучного каменю.


 7. Пристінковий бортик для акрилових стільниць може бути накладними (як у кварцової стільниці) або інтегрованим. Нижню крайку інтегрованого бортика роблять округленою, і після вклеювання вона плавно примикає до площини стільниці. Стик виходить практично непомітним, і вся конструкція складає враження монолітної.


 8. Акрилова стільниця готова до установки. Уже на місці після монтажу виконується фінальне полірування поверхні.

Стільниця, виготовлена зі штучного каменю, прикрасить собою будь-який інтер'єр і зробить кухонні клопоти більш приємними. Головне, щоб камінь був обраний зі смаком і робота виконана професійно. Ваш смак – у ваших руках. Як, втім, і вибір компанії, якій ви доручите виготовлення стільниці.


Інші статті

Усі статті
Усі статті

Стати партнером

Залиште свої дані або зателефонуйте нам:

+38 073 270 52 00

Надіслати проект

Напишіть про свій проект і ми опублікуємо вашу роботу на нашому сайті

Надіслати пропозицію

Напишіть нам вашу пропозицію чи побажання

Дякуємо!

Заявку відправлено, ми зв'яжемося з вами для обговорення деталей.

Закрити

Дякуємо!

Заявку відправлено, ми зв'яжемося з вами для обговорення деталей.

Закрити

Дякуємо!

Проект відправлений, ми зв'яжемося з вами для узгодження публікації.

Закрити

Увага!

Не правильно введені дані форми!

Закрити